دوخت شلوار

از اصلی ترین لباسی که به صورت روزمره استفاده زیادی میشود شلوار ها می‌باشند که به چند مدل پارچه ای ،جین و کتان تقسیم میشوند. معمولا شلوارهای جین و کتان را میتوانید به راحتی در فروشگاههای پوشاک تهیه کنید ولی شلوار پارچه ای که با استایل شما هماهنگی داشته باشد را خیر. گزینه بعدی برای شلوارهای پارچه ای دوخت آن است که میتوانید با یک پارچه مناسب و یک خیاط حرفه ای با طرح ،سایز و مدل دلخواه خود را به صورت سفارشی بدوزید.

دوخت سفارشی

تعمیرات شلوار

از مهمترین لباسهایی که ما از آنها استفاده زیادی داریم شلوارها می‌باشند و به خاطر استفاده زیاد از آنها مشکلات بیشتری نسبت به لباس‌های دیگر برای آنها رخ می‌دهد که می‌توان به گشاد شدت کمر و پاچه های آن و خراب شدن زیپ و همچنین باز شدن درزهای آن اشاره کرد.

تعمیرات لباس

کوتاهی قد شلوار

یکی از مهمترین عوامل درست ایستادن یک شلوار اندازه قد آن می‌باشد، چون زمانی که قد یک شلوار بلند است قسمت پایین کار چین دار می‌ایستد و زیبایی شلوار را از بین می‌برد، در این حالت بایستی قد شلوار را حتما کوتاه کنید.

انواع کوتاهی قد شلوار

در تعمیرات شلوار کوتاهی ها به چند دسته تقسیم می‌شوند

  • کوتاهی ساده
  • کوتاهی فابریک
  • کوتاهی پاکتی
  • کوتاهی ارجینال

شلوارهای مارک به دلیل قیمت بالایی که دارند معمولا به ندرت دور انداخته می‌شوند و اغلب مردم تمایل به تعمیر شلوار خود دارند چون هم صرفه ی اقتصادی دارد و هم‌ اینکه بعضی اوقات شلواری برای ما حس نوستالژی دارد و یا در آن خیلی راحت هستیم و نمی‌خواهیم آن را دور بیندازیم بنابراین تصمیم می‌گیریم شلوار خود را تعمیر کنیم، البته باید در نظر داشته باشید که تعمیر شلوار خود را حتما به دست شخص کار بلد و با تجربه در این کار بسپارید تا از تعمیرات شلوار خود پشیمان نشوید.

داشتن گودی کمر برای شلوار ها

به گشاد بودن قسمت بالایی کمر در پشت شلوار گودی کمر گفته می‌شود که گاها این موارد را در شلوار های خود دیده اید و به دلیل اینکه خیلی از اوقات مخصوصا در نشستن در این قسمت باز میباشد احساس خوبی را نداریم در این قسمت پیشنهاد می‌شود که با مراجعه به یک خیاط کاملا حرفه ای این گشادی را به صورت کاملا فابریک و ارجینال تنگ کرده تا به صورت کاملا عادی در بیاید

برای کوتاه کردن دمپای شلوارهای پارچه ای چند روش متفاوتی وجود دارد
کوتاهی به صورت ساده و چرخ دوزی که قسمت دوخت دمپا از روی آن معلوم است
روش دوم پاکتی و یا (دوبل) میباشد که لبه دمپا به ابعاد ۲ تا ۴ سانت به سمت بالا بر می‌گردد و دوخته می‌شود و معمولا برای شلوارهای رسمی با کت انجام می‌شود
و روش بعدی که امروز استفاده بیشتری از آن می‌شود چسب یا (زانفیکس ) میباشد که با حرارت اتو دمپای شلوار را به هم می‌چسباند و روش آخر که جزء کارهای فوق العاده تمیز و حرفه ای میباشد پسدوز با دست میباشد که در ایام قدیم این کار با دست انجام می‌شد و امروزه این کار با چرخ های مخصوص پسدوز انجام می‌شود.

گاهی بعد از پوشیدن یک شلوار مردانه متوجه گشاد بودن و یا تنگ بودن آن میشوید به شکلی که استفاده از آن امکان پذیر نیست در خیلی از اوقات بعد از دیدن این مشکل ها اسفاده ای از آن شلوار نمی‌کنیم و برای همیشه در کمد هایمان باقی می‌مانند ولی ما به شما می‌گوییم که می‌توانید با استفاده از یک خیاط حرفه ای تمام مشکلات مربوط به گشاد بودن و یا تنگ بودن شلوارتان را به راحت ترین شکل ممکن بر طرف کنید.

شلوار پر کاربردترین لباس مردانه‌ای است که از جوان تا پیر در رابطه با آن سوالات مختلفی دارند از انتخاب رنگ گرفته تا اینکه کدام استایل بهتر است و چه شلواری بپوشد. پوشیدن شلوار مردانه ی مناسب با هر موقعیت اعتماد به نفس شما را بالا میبرد.شلوار پارچه ای مناسب ترین شلوار برای استایل رسمی شما میباشد هر مردی باید در کمد خود یک شلوار پارچه ای داشته باشد تا هر زمان که لازم شد آن را بپوشد. اگر قرار عاشقانه دارید وقصد دارید تیپ خود را با شلوار پارچه ای ست کنید بهتر است از مدل جذب آن استفاده کنید و در مورد رنگ بایو گفت پر کاربردترین رنگ در شلوارهای مردانه رنگهای خنثای مشگی ، طوسی ، خاکستری ، سرمه ای و قهوه ای است و برای زیبا تر شدن بهتر است از کت ست آن استفاده کنید .پارچه های کتان برای شلوار های پارچه ای نیز انتخاب بسیار مناسبی است زیرا در اکثر مکان ها میشود از این شلوار استفاده کرد و طبق مد روز و مناسب با هر موقعیتی میباشد .
بعد از انتخاب پارچه ی شلوار باید به قد شلوار هم توجه کنید برای مثال برای پرو شلوار پارچه ای کمر شلوار باید بالای استخوان لگن و دقیقا زیر ناف شما قرار بگیرداز انتخاب شلوار های تنگ‌و یا گشاد هم اجتناب کنید.

شلوار پر کاربردترین لباس مردانه‌ای است که از جوان تا پیر در رابطه با آن سوالات مختلفی دارند از انتخاب رنگ گرفته تا اینکه کدام استایل بهتر است و چه شلواری بپوشد. پوشیدن شلوار مردانه ی مناسب با هر موقعیت اعتماد به نفس شما را بالا میبرد. شلوار پارچه ای مناسب ترین شلوار برای استایل رسمی شما میباشد هر مردی باید در کمد خود یک شلوار پارچه ای داشته باشد تا هر زمان که لازم شد آن را بپوشد. اگر قرار عاشقانه دارید وقصد دارید تیپ خود را با شلوار پارچه ای ست کنید بهتر است از مدل جذب آن استفاده کنید و در مورد رنگ بایو گفت پر کاربردترین رنگ در شلوارهای مردانه رنگهای خنثای مشگی ، طوسی ، خاکستری ، سرمه ای و قهوه ای است و برای زیبا تر شدن بهتر است از کت ست آن استفاده کنید .پارچه های کتان برای شلوار های پارچه ای نیز انتخاب بسیار مناسبی است زیرا در اکثر مکان ها میشود از این شلوار استفاده کرد و طبق مد روز و مناسب با هر موقعیتی میباشد .
بعد از انتخاب پارچه ی شلوار باید به قد شلوار هم توجه کنید برای مثال برای پرو شلوار پارچه ای کمر شلوار باید بالای استخوان لگن و دقیقا زیر ناف شما قرار بگیرداز انتخاب شلوار های تنگ‌و یا گشاد هم اجتناب کنید

گاهی اوقات قسمت کمر و یا باسن شلوار هم نیاز به تغییر سایز مثل گشاد شدن و یا تنگ کردن دارند. در این شرایط هم می‌توانید به راحتی ابعاد کمر و یا پایین‌تنه شلوار را به خوبی تنگ کنید سپس شلوار را بدون کوچک‌ترین مشکلی پوشیده و از آن استفاده نماید.

تنگ کردن ران ،زانو و یا دمپای شلوار هم یکی دیگر از خدمات آنلاین خیاطی برای تعمیر شلوار است. در این روش هم سایز ران زانو و یا دمپای شلوار طبق اندازه دقیق مشتری تغییر پیدا می‌کند. خیاط با استفاده از ابعادی که از مشتری دارد، اقدام به تنگ کردن آن‌ها کرده و استایل جدید را برای آن ایجاد می‌کند